Sizden Bize

Geçen eylül on beş okul gezip en sonunda karar verdiğimiz ve oğlanın her gün “hadi anne okuluma geç kalıyorum” diyerek gittiği kurucusundan müdürüne psikologundan öğretmenine ve her gün bıkmadan Edip Cemal’le zile basma yarışı yapan “cem abi”sine kadar sevdiğimiz canım okulumuz erken mi geç mi, ay yarım gün başlasın yok hemen tam güne geçmesin, nee 5te mi alacağım derken..Okul kapandı üstüne temmuzda yaz okuluna gidiyor, beşte almaya gittiğimizde de daha erken diye bozuk atıyor malum çok kolay bir insan olmadığım gibi kolay bir veli de sayılmam. Her gün okula kefir ve yoğurt koyan bir manyağım neticede ama birbirimizi çok iyi anladığımızı düşünüyorum. Bi de ben okul gezerken cevremdeki canım anneler, “işte burası” diyorsun demişti. Bir his doğuyor içine.  Ben de ne yalan söyleyeyim. “Hııı” demiştim içimden, ne hissi ne enerjisi. Elimde defter kalem sayfalarca geziyorum. Lakin okulu gezmek istediğimizde ama çocuklar var diye çekindiğimizi ifade ettiğimizde (çünkü çoğu okul izin vermiyordu) “tabii, çocuklar varken okulu gezin, çocuksuz binanın ne anlamı var” cümlesiyle içime o his doğmuştu. Haklıydılar. “İşte bu” dedim içimden. Velhasıl şaşırtmadılar; Allah şaşırtmasın.
Edip Cemal

Bir okul düşünün tüm çalışanların gülen yüzlerle ve sevgiyle her gün kapıyı açıp çocuğunuza aynı şefkatle sarılan. Kurucusu çok değerli, müdürü hem okulun hem de velilerin her şeyi olan dünya kıymetlisi bir insan ve eğitimci, haklarını ödemek mümkün değil. işe gittiğim hiçbir gün çocuğum oradayken ne yapıyor diye düşünmedim. Şahane öğretmen kadrosuyla özgüvenli ve mutlu çocuklar yetiştirmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Su Anaokulu iyi ki varsınız ve hep var olun. Büyük oğlum şuan 11 küçük 3.5 yaşında Su Anaokulunun bana ve çocuklarıma kattığı değeri kelimelerle anlatamam. Hepinizi çok seviyorum. Huzurlu hayatımızın mimarısınız . Gülseren hanım ve Rana Hanıma minnettarım.
Cennet Kabadayı - Yaratıcı Drama Lideri

Çocuklarımız... En kıymetlilerimiz... Tüm yaşam boyunca onlar için en iyisini, en güzelini arıyoruz onlar için anne babalar olarak. Bu arayışların en başında da okul seçimi geliyor aslında. Böyle kesişti yollarımız Su Anaokulu ile. İlk kez ayrıldığımız mini minnacık yavrularımızın en emin, en şefkatli ellerde olmasını isterken yani. Bizim oğlumuz henüz dört yaşını bitirmemişti Su Anaokulu’nun kapısından girerken, altı bezleniyordu hala ve konuşamıyordu bile. İki öğretmeni ki kendilerine ömür boyu müteşekkir kalacağız, bir hafta gibi kısa bir sürede önce bezini bıraktırdılar, ilk bir ayın içinde oğlumuz bülbül kesildi. Mutlaka bir anne şefkati tadında temasla uyuyabildiği için öğle uykularında yine öğretmenlerinin dizlerinde uyudu huzurla. Ateşlendiği veya hastalandığı zaman okul yönetimi haber verdiğinde acele etmiyordum almaya giderken çünkü emindim, ya okulumuzun herhangi bir öğretmeninin ya da Rana hanımın kucağındaydı ilacı verilmiş, teskin edilmiş bir şekilde... Benim oğlum arkadaşlığı, paylaşmayı, iyiyi, güzeli, doğruyu burada öğrendi. Kendine güveni tam, neşeli, her zaman pozitif, kendini rahatlıkla ifade edebilen, hakkını korurken başkasının da hakkına saygı duyabilen bir çocuk olarak mezun oldu. Kazanımları sadece karakteristik özellikler değil üstelik, matematiğin temelini öğrendi, harfleri, bedenini güçlendirmeyi, seramik yapmayı, mutfakta kurabiye pişirmeyi, İngilizceyi, görsel ve işitsel sanatları... Okulumuzun ( ki mezun olmamıza rağmen hala okulumuz diyoruz ) kurucusu Gülseren hanım önderliğinde tüm öğretmenler, tüm çalışanlar, tüm kadro sihirli bir dokunuşla dokundular çocuklarımızın kalplerine... Bize de her zaman her ortamda övgü ve sevgi ile bahsettiğimiz güzel anılar, tüm sıcaklığı ile devam eden dostluklar ve çocuklarımızı, hayata, okulumuz sayesinde önde başlatmanın haklı gururu kaldı... İyi ki... İyi ki kesişmiş yollarımız... İyi ki Su Anaokuluyla başladık hayata... Sizleri çok seviyoruz ve hep sevgi ile, mutluluk ile, dostluk ile, özlem ile anıyoruz.
Poyraz, Berfin, Yener Çat

4 yıl önce, yeğenimin Su Anaokulu'na gitmesiyle başlayan maceramız diğer yeğenlerim ve iki kızımı 2 yaşından itibaren göndermemizle hala devam ediyor. Hem eğitim hem de öğretime dair çocuklarımıza sağladığı faydaların yanı sıra kendilerini güvende hissedecekleri sevgi dolu bir aile yuvasıdır Su Anaokulu. Çocukların yaşadığı sorunlara pedagojik yaklaşımla çözümler getiren, aileleri de yönlendiren, her çocukla bire bir ilgilenen, onların mutluluğunu her şeyden önde tutan nadide bir kurumdur. Sevgili Gülseren Hanım'a ilgisi ve anlayışı için ve tüm öğretmenlere sevgileri ve sabırları için çok ama çok teşekkür ediyorum. İyi ki böyle kıymetli insanlar var ve böyle kıymetli bir işi yapıyorlar. Sevgiler
Sonay Uzlu